Wordpress

Yoast SEO Ayarları 2018

Wordpress yazılımının en çok kullanılan eklentilerinden olan Yoast SEO'nun yapılması gerekli olan tüm ayarlarını sizler için paylaşıyoruz.

Yoast SEO Ayarları 2018

24 Mayıs 2018 Google algoritma güncellemesinden sonra ortaya çıkan bir takım sorunlar yüzünden maalesef Yoast SEO kullanıcıları mağdur oldu. Bunun sebebi olarak Yoast yapımcıları algoritmaları işaret etse de aslında kendi sistemlerinde yaptıkları basit bir hatadan dolayı sıralama düşmesine ve kullanıcıların ziyaretçi kaybetmesine yol açtı.

Yoast SEO 7.0 v ile güncelleme getirdikten sonra ziyaretçi kaybına uğrayanların tekrar eski sürüme dönmeleri bir çok webmaster tarafından istendi, fakat tüm bu karşaya rağmen aslında böyle bir işleme gerek yoktur. Dilerseniz sizlere hemen yapılması gereken ayarları resimli olarak anlatalım. Yoast SEO ayarları 2018

Öncelikle eklentide bulunan ayarların tamamını aynı şekilde ayarlamanız gerekmektedir. Daha sonra isterseniz “title” alanlarını kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Adım 1 :

Yoast SEO Ayarları 2018
Yoast SEO Ayarları 2018

Adım 2 :

Yoast SEO Güncel Ayarlar
Yoast SEO Güncellemesi

Resimleri dilerseniz üzerine tıklayarak daha fazla büyütebilirsiniz.

Yoast SEO Ayarları 2018

Tüm bu ayarları ayarladıktan sonra site haritanızı tekrar göndermenizi tavsiye ederiz. Aldığınız hataları bize bildirerek sizlere ne yapmanız gerektiği konusunda yardımcı olabiliriz. Aldığınız hatanın ekran görüntüsü ile birlikte ister iletişim sayfasından ister bu yazının alt kısımında bulunan yorum alanından bizlere ulaşabilirsiniz.
Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı