Wordpress

WordPress Tema Değiştirme

WordPress Tema Değiştirme

WordPress ile açılan bir sitenin tema seçimi ya da değişimi, hemen her kullanıcının kolaylıkla yapabilecekleri bir husustur. Birbirinden farklı görsel seçeneklere sahip olan temalar, wordpress’ in kendi bünyesinde bulundurduğu temalardan seçilebildiği gibi, tercihe göre kişisel temaların da yüklenerek kullanımı sağlanmaktadır.

WordPress Tema Seçimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle, siteye girilerek sol tarafta bulunan ” görünüm ” sekmesi içindeki temalara tıklanır. Açılan sayfada wordpress’ in kendi temaları bulunmaktadır. Görünen tema seçenekleri küçük pencereler ile gösterilir ve mause ile üzerine dokunulduğunda, ” temayı değiştir ” ya da ” etkinleştir ” seçenekleri bulunmaktadır. WordPress’ in kendi temalarından birinin kullanılmak istenmesi halinde, belirlenen temanın üzerine gelerek ” etkinleştir ” butonuna tıklayarak seçim yapılır. Fakat tema seçerken muhakkak SEO uyumluluğu ve kod oranı iyi analiz edilmelidir

WordPress Kişisel Tema Yükleme

WordPress’ in tema seçenekleri dışında, tercihe göre kişisel bir tema yüklenmek istenirse de, konu ile ilgili olan internet sitelerinden istenilen temalar indirilerek siteye yüklenebilmektedir. Bunun için de yine, görünüm butonu altında bulunan ” düzenleme ” sekmesine tıklanarak ” tema yükle ” tıklanır ve yükleme işlemi sağlanır. Tema indirme işlemi yapılırken, sitenin wordpress olduğu göz önünde bulundurularak, wordpress‘ e uygun tema indirilmesi gerekmektedir. Aksi halde tema yükleme ya da değiştirme başarılı olmayacaktır. Bu sayede birden fazla tema indirilerek siteye yüklenebilir ve yüklenen temalar arasında seçim yapılarak, temanın aktifliği sağlanabilir.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı