SEO

WordPress SEO Eklentileri

WordPress SEO Eklentileri

İnternet Dünya’sında bilindiği gibi en çok kullanılan cms yazılımı olma konusunda hızlı ve emin adımlar ile ilerleyen wordpress bir çok yazılımcının ilgi odağı oldu. WordPress in kolay ve hızlı entegrasyonu sayesinde eklentilere ihtiyaç normal düzey bir kullanıcı için en büyük ihtiyaç haline geldi, bu yüzden en popüler eklentilerin başında tabi ki de SEO eklentileri yer almakta.

Peki Ne İşe Yarar Bu SEO Eklentileri ?

Bu eklentiler aslında bilinenin aksine daha çok url yapısı ve meta tag’larına müdahale eden eklentiler dir. Sebebi ise “SEO” işlemi “sayfa” içerisinde sadece bundan ibaret diyebiliriz. Sayfa yapınız ne kadar kusursuz ve yapısal sorunsuz olursa elbette ki 2 – 0 önde başlıyorsunuz, fakat bu deyim sadece ON PAGE SEO için geçerli. Elbette ki bu sayfa içi seo çalışmasının yeterli olmadığı aşinadır bu yüzden aşağı ki listede verdiğimiz eklentiler sizin için tam biçilmiş kaftan diyebiliriz. WordPress’in kendi eklenti sayfasında bulamayacağınız ve bu yüzden ismini pek duymadığınız o 5 müthiş eklentiye geçmeden önce gelin günümüzde bu “SEO” simsarlarını sizlere tarif edelim!

SEO Düşmanı Webmasterlar

Eğer google’de SEO ile ilgili bir araştırma yapmış iseniz bir çok yerde 10, 30, 100, 500 TL rakamlarında ( Uçuşa hazır mısınız?,  1. Sayfa garantili “SEO” !, Kemerlerinizi Sıkı Bağlayın Uçuyoruz! ) kelimelerine sıkça denk gelmişsiniz demektir. Şöyle bi düşünün ki bu iş için kurulmuş yüzlerce ajans mevcut yüzlerce çalışanı olan büyük firmalar sizce bu rakamlara SEO imkanı var mıdır? Paket paket satılan bu SEO denilen zarardan başka bir faydası olmayan işlemlere sakın siz kapılmayın.

WordPress SEO

Eklentilere göz atalım ve ufak ufak incelemeye geçelim. Bizim favori ve gözdemiz olan ile başlayalım!

  1. Premium SEO Pack – WordPress Plugin

    Satış fiyatı 44$ olarak karşımıza çıkan ve başı çeken muazzam bir plugin. Son çıkmış olan Versiyon 3.0 ile SERP modülü, Top 100 Anahtar kelimeler ve onların popüler zamanlarını raporlayan dilerseniz PDF olarak döken dilerseniz de belirlediğiniz tarihler arasında sizlere mail ile bildiren bir rapor bölümüne sahip. Bu uygulamayı tam olarak kullanmak size %99 fayda sağlayacaktır ki bunun biz garantisini verebiliriz! Toplam 7000 satış rakamıyla SEO eklentileri arasında en popüler olan bu eklentiyi şiddetle tavsiye ediyoruz!

     

  2. WordPress SEO Plugin ▼ DELUCKS Premium Tool

     Bir alman yapımı olan bu SEO eklentisi ile sınırlarınızı zorlayın! Tam hakimiyet ile dokunamadığınız bir özellik kalmayacak. Kullandığınız andan itibaren hayranlık uyandıracak olan bu eklenti ile akıllı url yapılarından tümüyle faydalanmış olacaksınız. Google Crawl özelliği ile dilediğiniz anda sitenizin bot tarafından izlenmesini sağlayabileceksiniz , bu işlemin aslında zararlı olduğu söylense de bu akıllı crawl sayesinde bu zararın önüne geçilmiş gözüküyor. Bunun satış fiyatı ise 60$
  3. Seo Image Optimizer for WordPress & WooCommerce – Traffic Booster

  4. Seo Human Simulate Autolink PRO

Bunların olmaz ise olmaz dediklerimizden olduğunu söyleyebiliriz. WordPress SEO eklentileri konusunda dilerseniz yorum kısmından bana ulaşarak kurulumundan kullanımına kadar destek olabilirim.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı