Wordpress

WordPress Malware Temizleme

Malware bir çok kullanıcının son zamanlarda çok sık etkilenmesi ile birlikte malwarenin ne olduğunu ve malware virüsünden nasıl kurtulabileceğinizi yazdık!

WordPress Malware Temizleme

Uzun zamandır bir çok wordpress kullanıcısı için büyük bir sorun haline gelen malware nasıl temizlenir bu konumuzda bunu ele alacağız.

Malware Nedir ?

Malware ingilizcede kötü amaçlı yazılımların kısaltılmışı olarak yazılmaktadır. Özellikle bilgisayarları yavaşlatan ve neredeyse kullanılamayacak hale getiren malware yıllar önce bilgisayarlar için çıkarılmış ve daha sonra gelişen teknoloji ile birlikte web sitelerine kadar sızdırılmıştır. Java kodu ile çalışan bu grup günümüzde reklamlara tıklatma veya reklamları popup olarak gösterip sizlerin üzerinden para kazanmalarını sağlamaktır.

WordPress Malware Temizleme ve Malware Tespiti.

Web sitenize bulaşan malware gruplarını tespit etmenin bir çok kolay yolu vardır. Öncelikle web sitenize girdiğinizde kendiliğinden açılan bir reklam veya size bildirim göndermek isteyen bir uyarı var ise bu malware grubuna sizde yakalandınız demektir. Hemen bu bağlantıda yer alan web sitesine giderek sitenizin tarama işlemini gerçekleştiriyorsunuz. Daha sonra çıkan sonuca göre sayfanızda nasıl bir malware olduğunu tespit ederek JS’nin bulunduğu script kodunu kaldırmanız gerekiyor. Bu kodu bulamıyor veya uğraşmak istemiyorsanız öncelikle wordpress dizininizde yer alan “wp-includes” klasörünü tamamen silip temanızın orjinal klasörünü yükleyerek bu işlemden kurtulabilirsiniz.

Virüsün SEO ya etkisi!

Sisteminize virüs bulaştı ve kullanıcılarınızın sizin haberiniz olmadan reklamlar tıklamasına ve bu reklamlardan bunalmasına sebep oldunuz. Google malware bulaşan siteleri “güvensiz” olarak etiketleyerek kullanıcıların sitenize girmelerini engellemeye çalışır ve bu durum tüm o emek verdiğiniz web sitesini artık güvensiz hale getirir. SEO açısından ziyaretcileriniz azaldıkça ve güvensiz olarak işaretlendikten sonra SEO sıralamanız ve web siteniz artık güvensiz bir yer olarak işaretlendiği için SEO açısından siteniz en başa dönebilir. O yüzden web sitenizi sık sık kontrol ederek böyle bir durumun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Wordress Malware Temizleme konusunda her hangi bir bilginiz yok ise hizmetler bölümünden wordpress hizmeti satın alarak sizlere yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.
Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı