Wordpress

WordPress Blog Açma Rehberi

WordPress Blog Açma Rehberi

WordPress’ de ücretsiz blok açma işlemi oldukça basittir ve bir çok kullanıcı tarafından da tercih edilmektedir. Bu sayede kişiye özel bir site oluşturularak tüm özel ve kişisel bilgilerin yüklenebildiği ve güncellenebildiği ücretsiz bir web siteye sahip olunabilir.

WordPress İle Blok Nasıl Açılır?

Öncelikle yapılacak ilk husus WordPress’ in kendi sitesine girerek, açılan pencerede ” Web Sitesi Oluştur ” butonuna tıklamak gerekir. Açılan yeni penceredeki forma ilgili bilgiler girilerek ” blok oluştur ” butonuna tıklamak, yeni bir blok açmak için yeterlidir. Bu işlem tamamen ücretsizdir ancak, ücretli olan tarifelerde bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili internette ‘WordPress blog video’ diye aratırsanız bir çok videoya ulaşabilirsiniz

WordPress İle Blok Açmada Diğer Adımlar

Yukarıda sayılan işlemler yapıldıktan sonra, beliren yeni pencereye blok ismi ve isteğe bağlı olarak site sloganı girilerek tema seçimi yapılır ve tercihe göre diğer ayarlamalar yapılır. Açılan bloğa, çeşitli eklentiler kurarak istatistiksel verileri görmek mümkündür. Kişisel site oluşturma hususunda, son derece etkili ve basit bir yöntem olmakla beraber, siteye yüklenen bir paylaşımın, sosyal medya hesaplarından da sunulma seçeneği vardır.

Blog oluştururken, yazı ayarları, tercihe göre ayarlanabilir ve konuların nasıl görünmesi gerektiği şeklinde ayarlamalar yapılabilir. Yazılan bir konu, isteğe göre hemen yayınlanabildiği gibi, zaman sınırlaması koyularak istenilen tarih ve saatte de yayınlanması sağlanabilir. Ayrıca ön izleme yapılarak, yazılan konu yayınlanma şekliyle görülebilir ve ilgili düzenlemeler tekrar yapılabilir.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı