SEO

Ücretsiz SEO Google Chrome Eklentileri

Ücretsiz SEO Google Chrome Eklentileri

Bilindiği gibi SEO çalışması yapmadan önce bir takım araştırmalar yapıyoruz, bu araştırmaların süreleri kullanacağımız programlar dahilinde bir hayli uzamakta. Google Chrome tarayıcısının mağazasında bulunan ücretsiz SEO eklentileri sayesinde bu süreyi minimuma indirerek çalışmamızın daha hızlı sonuçlanmasını sağlayabiliyoruz.

Profesyonel olarak kullandığımız programlar kadar olmasa da bir çok konuda bizlere bilgi sağlamaktadır. Listelemiş olduğum eklentilerin içinden dilediğinizi kurabilir ve deneyimleyebilirsiniz.

PageSpeed Insights (with PNaCl)

Google PageSpeed Eklentisi
Google Chrome PageSpeed Eklentisi

Google Pagespeed sayfanızın genel ve mobil olarak hızını gösteren bir eklentidir.

SEO kriterleri içerisinde yer alan hız ve mobil uyumu konusunda bir çok kişi bu sorgulamanın yapıldığı linki ezbere bilememekte ve aramak için bir süre harcamaktadır. Ücretsiz SEO için bu eklenti sayesinde tek bir tıklama ile sitenizin genel ve mobil hız oranını %’de olarak görebileceksiniz. Bu eklentiyi indirmek için > Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Broken Link Checker

Bilindiği gibi yüksek index sayısına sahip web sitelerinin bazen linklerinin çalışıp çalışmadığını bulmaları için tek tek denemeleri gerekmektedir. İşte tam bu anda karşımıza çıkan harika bir eklenti bizleri bekliyor; Broken Link Checker bu eklenti sayesinde sitemizde yer alan tüm sağlam, çalışmayan, bozulmuş linkleri görebiliyoruz. Kullanımı oldukça basit olan bu eklentiyi kurduktan sonra bir kere tıklamanız yeterli olacaktır. Bu eklentiyi indirmek için > Buraya gitmeniz yeterli olacaktır.

Link Research SEO Toolbar

Bu eklenti aslında moz eklentisi ile aynı gözükse de tam olarak öyle olmadığı kullandıkça anlaşılmakta. Link Research SEO Toolbar ile Google araması yaptığınız da karşınıza sitelerin hemen altında yer alan bir bar dikkatinizi çekiyor, bu bar’da gösterilen bilgiler ilgili sitenin aranma hacminden tutunda hangi anahtar kelimelere sahip olduğuna ve sitenin popülerliğine kadar her şeyi bize göstermektedir. Bu eklentiyi indirmek için > Bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kullanıp faydasını gördüğünüz ve kesinlikle bu listeye eklemelisiniz dediğiniz eklentileri bizimle yorum alanından paylaşabilirsiniz.

Kullanıma devam ettiğim eklentileri listeye eklemedim, tamamen deneyimledikten sonra bu listeye güncelleme yapacağım.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı