Wordpress

Themeforest WordPress Tema Kurulumu

Themeforest üzerinden alınan temaların kurulumu bir çok kere başımıza dert olmuştur. Bu temaların kurulumları ile ilgili dilerseniz detaylara göz atalım.

Themeforest WordPress tema kurulumu

Themeforest WordPress tema kurulumu ile ilgili bir çok kere muhakkak sorun yaşamışızdır. WordPress temalarının kurulumları bir çok yapımcı tarafından değiştirilerek farklı şekillerde kurulumu ve kullanımı yapılmıştır. Themeforest wordpress tema kurulumu aslında basit bir işlem olmasına rağmen konuya yatkın olmayanlar için oldukça karışık bir işlemdir.

Temaların ortak özellikleri bileşenlerden oluşmaktadır ve bileşenler vasıtası ile bir çok sorunun önüne geçebiliriz. Bu yazımızda sizler için 1 adet temanın nasıl kurulduğunu göstereceğiz.

Themeforest WordPress Tema Kurulumu yapacağımız temayı listeleyelim.

  • Jannah News – Newspaper Magazine News AMP BuddyPress
Bu temaların kurulumları için dikkat edilmesi gereken hususları kesinlikle es geçmeyiniz. Resimde gösterilen “Document” bölümlerini muhakkak okuyunuz.

WordPress tema indirme ve inceleme

Satın almış olduğumuz temaları öncelikle indirmeli ve incelemeliyiz. Bu konuda bilgisi olmayanlar için resimli olarak sizlere anlatmak istedim.

Tema indirme 1. Adım

Öncelikle kullanıcı ismimize tıklayarak satın almış olduğumuz temaları görmek üzere “Download” bölümüne gidiyoruz.

wordpress-tema-indirme

Tema indirme 2. Adım

Satın almış olduğumuz temanın üzerine gelerek “Download” butonuna tıklıyoruz. Açılan “tab”da “All files & documentation” seçeneğine tıklayarak tema ile ilgili tüm dosyaları indiriyoruz.

tema-dosyalarinin-tumunu-indirme

Tema indirme 3. Adım

İndirdiğimiz ‘zip’ dosyasının içinde bulunanları masaüstü’ne çıkarabilirsiniz. İçerisinde bulunan documentation dosyasına girerek index’imizi açalım.

wordpress-limitleri-icin-gerekli

Tema indirme 4. Adım

Açtığımız index’in içerisinde kurulum ile ilgili gerekli alana giderek kurulum için min. değerlerin ne olması gerektiğine ve bu değerlerin bizim sunucu yada hostingimizde olup olmadığını kontrol edelim.

wordpress-kurulumu-gerekli-degerler

Tema indirme 5. Adım

İlgili değerleri sağladıktan sonra zip içerisinde bulunan tema ismi ile yer alan zip dosyasını çıkarıp FTP’ye atalım. Daha sonra wordpress sitemizin temalar bölümüne ilerleyelim

wordpress-tema-etkinlestirme

Tema indirme 6. Adım

Tema kurulumunu tamamladık. Temanın demo’da gibi olmasını istiyorsanız temanın içerisinde bulunan demo kısmından bu işlemleri yapabilir ve dilediğiniz temayı seçebilirsiniz.

themeforest-demo-yukleme

Tema indirme 7. Adım WordPress demo yükleme alanında bir çok seçenek mevcuttur. Bu seçeneklerden size uygun olanı seçerek demoyu aktif edebilir ve üzerinde dilediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz.

Dilerseniz bir diğer makalemizde yer alan WordPress SEO eklentilerine göz atabilirsiniz.
Yukarıda anlatılan kurulumu hata ile tamamlıyor iseniz yukarıda bulunan hizmetler bölümünden gerekli hizmeti satın alabilirsiniz. Unutmayın burada yapılan anlatımlar tüm ayarların doğru ayarlandığı şekli ile anlatılmıştır.
Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı