SEO

SEO Nasıl Yapılır

SEO NASIL YAPILIR

İnternet dünyasında sıkça duyulan ve çeşitli bilgiler doğrultusunda birçok sonuca yönlendiren SEO nasıl yapılır sorusuna bir cevapta biz yazmak istiyoruz.

2018 Seo Nasıl Yapılır

SEO birçok ajansın farklı yöntemleri kullanarak yaptığı arama motoru optimizasyonuna denir. Arama motorları arasında en popüleri olan Google devamlı olarak kendini geliştirmeye devam etmektedir. Yıl içerisinde birçok kez algoritma güncellemesi yaparak kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak adına çalışmalar yürütmektedir. Google birçok alan için devamlı olarak güncelleme getirmektedir bunların arasında en çok kullanılan ve en çok sıra değişikliğine neden olan kategoriler; Google News, Google Video ve Google Görsellerdir. Bu güncelleme çalışmaları doğrultusunda birçok web sitesinin yeri gün içerisinde 10 – 100 basamak arasında değişmektedir.

SEO NEREDEN BAŞLANILIR

SEO nasıl yapılır diye soranlar için bu işleme başlamak için öncelikle web sayfasınız da bulunan eksiklikleri tespit etmeniz gereklidir. Tespitlerin yapılabilmesi için ajanslarında kullanmış olduğu programları ücretsiz olarak kısıtlamalı bir şekilde kullanabilirsiniz. Eksiklerin tespitine başlarken öncelikle site yazılımınızın ne kadar iyi olduğu ve ne kadar sağlıklı ve temiz kodlandığını bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca en etkili yöntemlerden biri olarak da yapılması gereken en basit işlem ise google reklam vermektir. Google reklam vererek düşük bütçelide olsa google’de var olmaya devam etmeniz iyi olacaktır.

SEO EKSİKLERİNİ TESPİT ETMEK

Sayfanızın eksiklerini semrush aracılığı ile öğrenebilir ve 15 gün ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Sayfa içinde ki eksiklerinizi tamamladıktan sonra en büyük adımı tamamlamış oluyorsunuz ve geri kalan kısımda ise yapmanız gereken rakiplerinizin analizini yapmaktır. Rakiplerinizin yapmış olduğu çalışmaları analiz etmek içinse ahrefsi kullanabilirsiniz ve aldıkları backlinklere kadar tüm çalışmaları görebilirisiniz. Bir çok webmaster forumunda seo nasıl yapılır yada seo nasıl yapılır sonuçları nelerdir diye açılan başlıkları görebilirsiniz. Bu konularda yazılanların gerçekten yararlı olup olmadığını bilmek için iyi bir eğitim almanızı ve daha sonra kendinize; seo nasıl yapılır diye sormanızı tavsiye ederiz.

SEO NE KADAR SÜREDE ETKİ EDER

Aslında yapılan SEO işlemlerinin organik olarak yükselmesi rakiplerinizin ve sitenizin index alma hızına bağlı olarak ortalama 3 ila 6 ay arasında değişmektedir. SEO işlemini tamamladıktan sonra web sayfanızı Google tarafından ping atarak daha hızlı sonuç almayı sağlayabilirsiniz. Seo nasıl yapılır ve çeşitleri nelerdir sorusuna yorum alanına yazarak ve bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

SEO ÇEŞİTLERİ

SEO yapmak sadece web sitelerinde bulunan sayfa içinde ki kusurları gidermekle kalmadan birçok alanda görsel ya da sesli olarak çalışmaya bağlıdır. İsterseniz SEO çeşitlerini sizin için sıralayalım;

 

  • ON PAGE SEO

On Page SEO yukarıda anlatımını yaptığımız sayfa içerisinde bulunan eksiklikleri tamamlamaktan ibarettir.

  • OFF PAGE SEO

Off Page SEO işlemi ise imleme çalışması yaptığımız ve web sitemize dışarıdan trafik çekmek amacı ile sayfa linkimizi çeşitli alanlara yaymak ve kullanıcıların bizleri daha kolay bulabilmesini sağlamaktır.

  • LOCAL SEO

Local SEO işlemi bulunduğunuz Ülke haricinde İl ya da İlçe içerisinde daha etkin rol almanız için yapılan çalışmaların adına yerel SEO işlemi denilmektedir.

  • GÖRSEL SEO

Görsel SEO daha çok albüm ya da sadece resimlerden ibaret olan portfolio ve listeleme web siteleri için yapılan işlemlerdir. Google’nin görseller kısmında bulunan resimleri için daha ön planda olmak adına yapılan işleme görsel SEO denilmektedir.

  • VİDEO SEO

Video SEO işlemi en popüler olan 3. SEO çalışma işlemidir. Bunun sebebi ise film sitelerinin aralarında bulunduğu rekabetten dolayıdır. Film ve video siteleri daha çok görüntülenme ve ziyaretçi çekmek için en çok videolar için SEO çalışması yapmayı, yaptırmayı tercih etmektedirler.

 

Seo nasıl yapılır

Seo nasıl yapılır başta söylediğimiz gibi belirli SEO kriterlerinin olduğu ve o kriterlerin tamamlanması sonucunda web sitesine ziyaretçi çekerek sitenin Google üzerinde daha çok etki yaratma işlemidir. SEO nasıl yapılır dersek kısaca sabır ve zaman gerektiren bu işlemler profesyonel kişiler ve seo uzmanları tarafından yapılmadığı zaman olumsuz etkiler yaratarak daha fazla dibe çökmenize sebep olacaktır. Bu yüzden bizimle iletişime geçerek profesyonel olarak SEO işlemi alabilir isterseniz yıllık olarak çalışma yaptırabilirsiniz. SEO Uzmanı olarak sizlere destek ve çalışma sağlamaktan gurur duyarız. Seo nasıl yapılır sorusunu bizlere iletişim bölümünden özel mesaj olarak sorabilirsiniz.

seo nedir ve nasıl yapılır
Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı