SEO

SEO içeriği üretme sorunu

SEO içeriği üretme denince akıla öncelikle makaleler gelmektedir. Bu içeriği üretmek için neler yapabilirsiniz ve yeteneğiniz nedir ?

Seo içeriği üretme

SEO içeriği üretmek için neler yapılmalıdır. SEO denince akıllara ilk gelen içeriktir ve bu içeriği üretmek ise en büyük sorunlardan biridir. SEO içeriğinin üretilmesi için öncelikle bir planlama yapmalısınız ve bu planlamaya sağdık kalarak üretmeye devam etmelisiniz. Gelin sizler için bu planlamanın nasıl yapıldığından bahsedelim.

SEO için üretim yapmak

SEO içeriğinin üretimi ile ilgili ilk yapmanız gereken elinize bir kalem ve bir kağıt almak olacaktır. Çoğu kişi bilgisayar ekranında bir not defteri açarak bu işlemleri yapar fakat fazla bir emek harcanmadığı için bu işlem en geç 1 hafta sonra hafızalardan silinir. İkinci olarak yapmanız gereken ise içerikleri kimin üreteceğini bulmak ve bu içerikleri hangi kategorilerde hangi sıklıkla üreteceğini yazmak.

İşte yapılması gerekenler;

  • SEO içeriğinin günlük olarak hangi kategorilerde üretileceğini belirlemek
  • SEO ve diğer kategoriler için oluşturulacak içeriklerin tek bir kalemden çıkmasını sağlamak
  • Makalelerin oluşum amacı ile ortak olarak grafik bulmak yada üretmek.
  • Yazılan makalelerin özgünlüğünü kontrol etmek. ( Unutmayın her yazılan makale özgün olamayabilir. Daha önce bilinç altınıza yerleşmiş olan bir makaleyi farklı bir günde yazarak yayınlayabilir ve o içeriğin kopya içerik olarak anılmasına sebep olabilirsiniz.

SEO makalelerinin paylaşım sıklığı

Oluşturmuş olduğunuz SEO uyumlu makalelerinizi yayınlamak için kendinize bir takvim belirlemelisiniz. Günde 20.000 kelime yazmak yerine 5.000 kelime yazarak daha faydalı ve kullanıcı odaklı makaleler oluşturabilirsiniz. Bu sebepten dolayı günde 5 farklı içerik ve en az 350 kelime olmak üzere oluşturmanız daha sağlıklı olacaktır. Oluşturmuş olduğunuz makalelerin paylaşım saatlerini kullanıcılarınızın analizini yaparak bulabilirsiniz.

Yazdığım makalenin SEO uyumlu olduğunu nasıl anlarım

Yazmış olduğunuz makalelerin kalitelerini ve SEO uyumluluğunu sorgulamak tamamen sizin elinizdedir. Google Analytics aracı ile yazmış olduğunuz makalelerin kullanıcılar için uygun olup olmadığını görebilirsiniz. Analytics sayfasında demografi alanında kullanıcılarınız için neredeyse gerekli olan tüm bilgileri görebilirsiniz. Bu bilgilerden yola çıkarak kullanıcılarınız ilgi alanını belirleyebilir ve kullanıcılarınız için SEO uyumlu içerikler üretebilirsiniz.

SEO Uyumlu makaleye görsel ekleme

SEO uyumlu olan içerikleriniz için görsel eğitiminiz yok ise ve hazır görsellere yönelmek istiyorsanız kesinlikle keşfetmeniz gereken gir görsel aracı bulunmaktadır. Canva adlı bu sitenin görsel anlamda bir çok ihtiyacını karşılayacağını belirtmek isterim. Canva’nın kullanımı ile ilgili ileride yayınlayacağım makalelere göz atabilirsiniz.

SEO içeriği üretme sorununu çözmek için alt kısımda bulunan iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.
Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı