SEO

Paravan Blog Ağı Oluşturma (PBN)

Paravan blog ağı oluşturmak için bir çok noktaya dikkat edilmelidir. Paravan blog oluşturmanın nasıl bir fayda sağladığını inceleyelim.

Paravan Blog Ağı Oluşturma (PBN)

SEO çalışmasının temel yapılarından olan ve en çok kullanılan yöntemlerinden biri olan paravan blog ağı oluşturmak için bir çok hususa dikkat edilmelidir. SEO uyumlu paravan blog oluşturmak için 2 yöntem bulunmaktadır.

– Ücretsiz Paravan Blog Ağı

Ücretsiz olarak oluşturulan paravan ağı en popüler seçeneklerden birisidir. Bunun başlıca sebebi ise ücretsiz olmasıdır, fakat artık link çöplüğüne dönmüş olan bu paravan blogların etkisi yok denebilecek derecede azdır.

Bu blogların en popüler olanları şu şekildedir.

Gibi daha bir çok ücretsiz blog yer almaktadır.

– Ücretli Paravan Ağı Oluşturmak

Ücretli paravan ağında dikkat edilmesi gereken ince noktalar vardır ve bu noktalara çok dikkat edilmesi gereklidir. Öncelikle ihtiyacınız olan blog adetini doğru bir şekilde belirlemelisiniz. Açacağınız blog sayısını rekabet doğrultusunda 1 ile 1000 adet arasında değişmektedir. Açılacak olan paravan blog’ların tek bir lokasyonda bulundurulmaması en doğru seçimdir.

Farklı lokasyonlardan kiralanmış olan sunuculara dilerseniz class ip seçebilirsiniz A – B – C Class‘ında ip’leri tercih etmeniz yapılacak olan çalışmaya iki kat değer katacaktır.

SEO Çalışmalarında ki İpuçları

SEO çalışmalarını kusursuz yapmak amacı ile oluşturulan bu paravan ağının her biri diğerinden farklı olarak yönetilmeli ve içerikleri de bir birinden benzersiz olmalıdır. Bunun sebebi ise Google‘nin tüm çalışmaları bir birinden farklı olarak görmesini sağlamak ve her siteyi farklı bir site gibi göstermek olacaktır. SEO ipuçları bununla sınırlı değildir ve dikkat edilmesi gereken bir çok durum vardır.

SEO işleminin tam anlamıyla tamamlamak için oluşturulan bloglara girilen yazıların ve resimlerin özgün olması yapmış olduğunuz işten daha çok verim almanızı sağlayacaktır.

Kafanıza takılan tüm soruları yorum yada iletişim bölümünden sorabilirsiniz. Çoğu zaman kısa sürede kesin cevaplar ile geri dönüş sağlayabiliyoruz.

Ücretsiz paravan ağı oluşturmak konusunda bizden destek alabilirsiniz. Profesyonel hizmet satın almak için yukarıda bulunan ” hizmetler ” bölümünden satın alma yaparak gerekli işlemi yapabilirsiniz.

Paravan Blog Ağları dikkatli bir şekilde oluşturmadığınız da SPAM gibi çözümü sor olan bir durumla karşılaşabilirsiniz.
Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı