Mobil

Mobil AdBlock kullanımı resimli anlatım

Mobil AdBlock kullanımı resimli anlatım

Bildiğiniz üzere bilgisayarımızda sıkça kullandığımız AdBlocker ile son zamanlarda popüler olan mobil adblocker uygulaması ile tanışalım.

Free Adblocker Browser bir eklenti olarak karşımıza gelmese de Chrome kadar kullanışlı olan ve daha stabil çalışan bir tarayıcı ile karşımıza çıkıyor.

Bu uygulamanın ücretli ve ücretsiz olarak 2 sürümü mevcut ancak ücretsiz sürümü tam istediğimiz kaftan.. Reklamları tam anlamıyla engelleyerek bizi belalı sayfalardan uzaklaştırıyor ve popup olarak açılan virüslü sayfaları da anında imha ediyor. Şimdi uygulamanın kullanımına gelelim;

Kullanım 1. Adım :  Free Adblocker Browser yazarak uygulamayı markette aratıyoruz. İlk çıkan uygulamayı yükleyin ve kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı açın.

Free Adblocker Browser
Mobil Adblock Uygulaması Adı

Kullanım 2. Adım :  Daha sonra uygulamanın sağ kısımda bulunan “ok” işaretine tıklayarak bu ekrana geldiğinize emin olun

Adblock Yükleme
Mobil Adblock Uygulaması MB

Kullanım 3. Adım :  Uygulamayı kullanmaya başlamak için şimdi her hangi bir web sitesine ilerleyip gerçekten işe yarayıp yaramadığını bakalım ve gördüğünüz gibi ben kendi siteme girerken alt kısımda bulunan “ok” a tıklayarak gerçekten filtrenin açık olup olmadığını kontrol ettim ve uygulama sorunsuz çalışıyor. Bugüne kadar görüldüğü gibi toplamda 9,594 Reklam engellemiş ve 56,693 MB veri tasarrufu sağlammış.

AdBlock Kontrolü
Mobil Adblock Uygulaması Nedir

Kullanım 4. Adım : Uygulamada fark ettiyseniz kullanılan çerçeve siyah renkte. Bu renkler ile ilgili ben PRO sürümünü kullanıyorum ve PRO sürümünde renk paletinden dilediğiniz rengi seçerek çerçeveye ekleyebiliyorsunuz. Bu renk paletine ulaşmak için adımları takip edebilirsiniz.

AdBlock Renk Paleti
Mobil Adblock Uygulaması Ayarları

 

Kullanım 5. Adım : Yukarıda ki resimde gördüğünüz gibi Renk temasını değiştir kısmına tıklayarak aşağıda bulunan renklerden dilediğinizi seçip çerçeveye ekleyebiliyorsunuz

AdBlock Renk Paleti
Mobil Adblock Uygulaması
Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı