Wordpress

LiteSpeed Cache Kullanımı ve Ayarları ( Resimli Anlatım )

LiteSpeed Cache wordpress yazılımını kullanan webmaster'lar için olmazsa olmaz eklentilerden biridir. Bu eklenti ayarları doğru yapıldığında web sitenizin açılış ve kullanım değerlerini olumlu yönde arttırabilirsiniz. Bu eklentinin kullanımını sizin için resimli olarak anlattık

LiteSpeed Cache Kullanımı ( Resimli Anlatım )

Litespeed cache eklentisi bilindiği üzere site hızını inanılmaz derecede arttıran bir wordpress eklentisidir. Bu eklentinin çok daha etkili olabilmesi ve çalışabilmesi için sunucu & hosting yada reselleriniz de kurulu olması gerekmektedir. Sunucu litespeed desteklemiyor ise bu eklenti maalesef verimli olarak sizde çalışmayacaktır. Bu eklentinin sizin hosting veya sunucunuz da aktif olup olmadığını öğrenmek için web sitenizi barındırdığınız hosting şirketine ulaşarak bunu kolayca öğrenebilirsiniz. Dilerseniz şimdi kurulum ve ayarların uygulanmasına geçelim.

Not : Resimlere tıklayarak resimleri daha net olarak görebilirsiniz.

Adım 1 : Öncelikle eklentiyi wordpress eklenti yükleme sayfasından yüklüyoruz. Ve eklentiyi etkinleştiriyoruz.

LiteSpeed 1. Adım

Adım 2 :Eklenti başarılı bir şekilde aktif olmuş ise sunucunuz litespeed ile uyumludur.

LiteSpeed 2. Adım

Adım 3 : Daha sonra eklentinin ayarlar kısmına gelerek resimde görülen ‘Advanced View’ kısmına tıklıyoruz.

 LiteSpeed 3. Adım

Adım 4 : İlk ekranda ki ayarlar aşağıda ki resimde yapıldığı gibi olacak.

LiteSpeed 4. Adım

Adım 5 :  Cache ekranında bulunan ayarları bu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Adım 6 : Bu ekranı dikkatli bir şekilde ayarlamalısınız. Temanız tüm ayarları kabul etmeyebilir ve eklentileriniz çalışmayabilir o yüzden her ayarı değiştirdikten sonra sayfanızı kontrol edip her hangi bir aksilik olmadığından emin olmalısınız.

Adım 7 : Bu ekranı dikkatli bir şekilde ayarlamalısınız. Temanız tüm ayarları kabul etmeyebilir ve eklentileriniz çalışmayabilir o yüzden her ayarı değiştirdikten sonra sayfanızı kontrol edip her hangi bir aksilik olmadığından emin olmalısınız.

Litespeed’in SEO etkisi

Litespeed cache ayarları doğru uygulandığına sitenin açılış hızı gibi bir çok performansını çok daha iyi değerlere getirdiği için SEO çalışmasına büyük katkı sağlamaktadır.

SEO çalışmalarında kullanıcıların istedikleri içeriklere daha hızlı ulaşmasını sağlamanız gerekmektedir ve bu konuda en iyi optimizasyon aracı olan Litespeed ilk akla gelen eklentilerdendir.

Kurulum konusunda destek almak için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz menü’de bulunan hizmetler bölümünden WordPress optimizasyonu satın alarak tüm işlemleri sizin yerinize ben özenle yapabilirim.
Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı