SEO

Google SEO Kriterleri 2018

SEO çalışmalarının başlıca kurallarından olan SEO kriterlerinin ne olduğunu öğrenmek için bu yazımıza muhakkak göz atmalısınız.

Google SEO Kriterleri 2018

SEO‘nun 2018’de artarak devam edeceği ve bunların arasında en önemli çalışmaların mobil cihazların kullanımına yönelik olacağını artık hepimiz biliyoruz. Google SEO kriterleri ne göre, çevrim içi aramaların %60’ı mobil cihazlardan gelmektedir. Bunun SEO için anlamı, web sayfalarının mobil uyumlu olması veya önemli trafik kaybının olmamasıdır.

Sesli Aramaların SEO’ya etkisi

En büyük değer olduğuna asla inanmadığım bir başka önemli nokta da, Alexa ve Siri gibi cihazlarla yapılan sesli arama sorgularının artması. İnternette bilgi bulmak için birincil bir yöntem haline getirilmiştir gösterilmektedir.

Google, gençlerin %55’inin ve yetişkinlerin %40’ının Google uygulamasında her gün sesli arama kullandığını bildiriyor. Ses tanıma yoluyla sorular soran kişiler genellikle hızlı, kısa ve basit bir cevap ister. Bunun işletmeler için anlamı nedir? Örneğin, belirli bir sektörde arama yapan tüketicilerin, örneğin mağaza saatleri veya konumlarıyla ilgili sorulara hızlı cevaplar vermesini isteyecekleri soru türlerini düşünmeleri gerekmektedir. Son olarak, Google’ın sahte haberlere ters düştüğünü tartışmak istiyorum.

Google, yetkilendirilmemiş siteleri ayırmak için algoritmaların da değişiklik yaptı ve sahte haberleri teşvik eden yayıncıları yasakladı. Bu gerçekten oldukça popüler ve sadece yüksek kaliteli, iyi niyetli içeriğin 2018’de uçacağını gösteriyor.

Google SEO Kriterleri belirli bir kalıplardan oluşsa bile kendini yenileyen ve süreklilik arz eden bir çalışmadır. Bu çalışmalar güncellendikçe sizlere bu yazımızdan bilgi vermeye devam edeceğiz.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı