Teknoloji

Google Pixel Slate, büyük bir donanımı küçük bir kimlik krizi ile birleştiriyor

Yaklaşık bir buçuk yıl önce, Google, daha önce yalnızca akıllı telefonlara ve Android destekli tabletlere düşürülmüş olan Android uygulamalarıyla Chrome OS'nin (“işletim sistemi” için kısa) güzel olması gerektiğine karar verdi.

Google Pixel Slate, büyük bir donanımı küçük bir kimlik krizi ile birleştiriyor

Yaklaşık bir buçuk yıl önce, Google, daha önce yalnızca akıllı telefonlara ve Android destekli tabletlere düşürülmüş olan Android uygulamalarıyla Chrome OS’nin (“işletim sistemi” için kısa) güzel olması gerektiğine karar verdi. Bu mantıklı bir adımdır ve Apple ve Microsoft gibi diğer şirketler, bir tarayıcıda çalışan web uygulamaları ile son yıllarda bir uygulama mağazasından indirilen mobil uygulamalar arasındaki tarihsel olarak tartışmalı ilişkilerle evlenmek için çalışmaktadır.

Pixel Slate gibi bir cihaz, bu ilişkiyi bir sonraki adıma almak için mükemmel bir adaydır. Tableti klavyesi olmadan tuttuğunuzda, donanımın kendisi Google Play mağazasında Android seçimlerine ulaştı. Aynı zamanda, güzel 12.3 inçlik ekran, Google Chrome’un tam sürümlerini, web sitelerinin tam sürümlerini görüntüleyerek, mobil cihazların mobil sürümlerine yönlendirilmesini gerektiriyor.

Pixel Slate çok fazla söz verirken, bu iki grubun tek bir cihazda uyum içinde birlikte yaşayabilmeleri için ne kadar iş yapılacağını gösterir. Chrome OS tabletleri, Officethen’in Amerikan Versiyonu ise, Pixel Slate, Jim’in Stanford’dan döndüğü, ancak yine de Pam’e sormadığı bir an. Çok fazla umut var, ama henüz tam orada değiliz.

Pixel Slate Nedir?

Pixel Slate’in kendisi dizüstü bilgisayar sınıfı cesaretlere sahip bir tablet. En yeni 8. nesil Intel Core işlemcileri kullanıyor. Bir Core i3 işlemci, 4GB RAM ve 32GB dahili depolama ile 599 $ temel modelden başlayabilir ya da bir PowerBall jackpotu kazandınız, Core i7, 16GB RAM ile 1,599 $ amiral gemisine kadar çıkabilirsiniz. ve 256GB dahili depolama.

Kullanmakta olduğum inceleme birimi, makul bir Core i5 işlemci, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile kontrol ederek gruptaki en makul olanı. Bu, 999 dolarlık güzel bir fiyat etiketi ile birlikte gelir, ancak bu yalnızca onunla birlikte kullanabileceğiniz bir klavyeye sahip değilseniz – ve bununla birlikte bir klavyenin gitmesini isteyeceksiniz.

Özellik setinin yuvarlanması, bir çift USB-C bağlantı noktası, 3,000 x 2000 piksel Gorilla Glass 5 ekranının iki tarafına çift ön tarafa bakan hoparlör ve kameraların hem ön hem de arka tarafında cihaz. Öne bakan geniş açılı kamera, görüntülü görüşmeler için gerçekten harika. Arka kamera tamamen güzel görünümlü, akıllı telefon kalitesinde fotoğraflar çekiyor, ancak sadece bir tablet ile fotoğraf çekerken bir salak gibi görünmemek için acil durumlarda kullanılmalıdır.

Klavye davasıyla ilgili anlaşma nedir?

Bu kadar parayı, en azından kendini bir klavyenin seçeneği olmadan, büyük ölçüde üretkenlik için tasarlanmış bir cihaza harcayacağınız bir durumu hayal etmek zor. Stylus ile çizim yaparken veya sadece Kindle uygulamasında (aslında Chrome OS mimarisinde oldukça güzel bir şekilde çalışıyor) bir kitap okuyorken, anahtarları alçaltarak ve bir aliminyum ve cam levha tutuyor. Ancak, bu oluşumda düzenli çalışmamın bir kısmını almayı denedim ve bir içerik yönetim sistemi kullanmaktan (bu gibi web sitelerine kelimeler ve resimler koymak için kullanılan sistem) veya uzun bir yazmadan bir torba pamuk topları yemeyi tercih ettim. Bazı gerçek tuşların basmadığı süreler basın.

Piksel klavye harika bir aksesuardır. Yuvarlak anahtarlar tuhaf – eski bir daktiloya bir geri dönüş gibi – ama harika çalışıyorlar. İPad klavyesine benzeyen nispeten kısa bir yolculukları var, ancak itmek için çok tatmin edici. İsterseniz gerçekten sessizce yazabilirsiniz, ancak mümkün olduğunca yüksek sesle tuşlara basmayı severdim. MacBook Pro’uma geri dönmek bile iyi klavyeye sahipti – biraz hayal kırıklığı yarattı. Yazı yazmanızı 1920’lerden kalma bir filmde tommy silahı gibi seslendiren mekanik klavye türlerinden biri olsanız bile, muhtemelen bunu diğer tablet klavye durumlarından daha iyi bir şekilde beğeneceksiniz.

Ancak, yataktan önce dev bir burrito yemek gibi, klavye iyi hissettiriyor, ama bazı önemli dezavantajları var. İPad klavye kılıfının aksine, Slate klavyenin gerçekten duyarlı bir touchpad’i var. Dokunmatik ekranlı bir cihazla gereksiz görünebilir, ancak bir dizüstü bilgisayardan geçişi çok rahatlatır. Ancak bu olumsuzluk, tüm cihaza bir tren tepsisi masasında kullanmaya çalıştığımda felakete yol açmayan büyük bir ayak izi vermesidir. Bu, ekranı dik tutmak için sert bir menteşe ile ilgili bir sorun değil, ancak bu şeyi bir tepsi tablosunda kullanmaya çalışmak, iki dakikanın altında kalacağından sonra yerden kaldırmaya çalışmak için harika bir yoldur. önünüzde koltuk.

İşte uygulamalar geliyor..

Donanım bir şeydir, ancak Android ve Chrome OS evlilikleri nasıl gidiyor?

Bir süredir Chrome OS kullanmadıysanız, Google Play mağazasından doğru şekilde web uygulamaları ve Android uygulamalarını karıştırmanız biraz zaman alabilir. İndirme gerektiren Adobe Lightroom CC gibi bazı şeyler açıktır, ancak Gmail gibi diğer yaygın go-to’lar yalnızca bir Chrome sekmesinde açılır.

Bir uygulamanın Android sürümünü indirmeyi taahhüt ettiğinizde, bunun harika görüneceğine dair bir garanti verilmez. Örneğin Instagram, ya çok küçük ya da görünüşte piksellenmiş bir uygulama olarak açılır. Yani, bazı şeylere erişirken dizüstü bilgisayarlara erişemezsiniz — örneğin, Valor Arena gibi oyunlar – nasıl işleyeceği veya çalışacağıyla ilgili bir yazı tura.

Bu, cihazın mevcut sürümünden bir çıkarıcı olsa da, herkes için geçerli olmayabilir. Sadece Netflix’i izlemek için gerçekten kaygan bir makine arıyorsanız, e-posta gönderin ve isteğe bağlı 100 ABD doları değerinde Google Pen’inde gezinebilirsiniz. Sorunları giderilinceye kadar fark etmeyebilirsiniz. Ve büyük olasılıkla çözülecek gibi görünüyor.

Şu anda, Chrome OS tablet pazarında çok küçük bir oyuncu, ancak eğitim dünyasında 10.000 kiloluk bir goril (evet, 400 kiloluk bir gorilden daha büyük). Chromebook’lar, gençlerin fraksiyonların çoğaltılması ve spitbolların nasıl çekildiğini öğrenmek arasında teknoloji platformlarına bağlılıklarını geliştirdikleri eğitim pazarının yüzde 60’lık bir payına sahip. Bu öğrencilerin, tanıdık bir işletim sistemi ile yola devam etmelerini sağlamak, Google için çok sağlam bir oyun gibi görünüyor.

Yani, bir dizüstü bilgisayarın yerini alabilir mi?

Oraya varıyoruz ama henüz değil. Ve sonuçta, bu Piksel Slate’nin noktası değil. Chrome, tipik bir Pac-Man stili bilgisayarda isterseniz 1000 ABD doları Pixelbook’u zaten yapıyor. Bu farklı bir şey ve doğru koşullar altında oldukça iyi.

Donanımın her yerinde mükemmel küçük dokunuşlar var. Güç düğmesi, tableti tutmanın farklı yollarını barındırmak için üç parmak izini saklamanızı sağlayan dahili bir parmak izi okuyucusuna sahiptir. Ve hoparlörler, daha küçük bir cihazla TV’nizi değiştirmeyi planlıyorsanız, daha fazla insanın yaptığı bir şey varsa, içeriğin keyfini çıkarmaya yetecek kadar yüksek. Google Asistan entegrasyonu da güzel.

Bir tane satın alacaksanız, 999 $ ‘lık Core i5 seçeneği en iyi bahistir. Harici sabit diskler, Slate’in iki USB-C bağlantı noktası ile çalıştığı için depolama alanını kranklamanız gerekmez. Bununla birlikte, bir klavye kılıfı için yaylanmanız gerekir. Google’ın inceleme birimi ile birlikte gönderdiği Brydge G Tipi Klavye, şık ve çok disketli Google klavye kılıfından çok daha kullanışlı bulduğum sağlam bir menteşeye sahip.

Kalemde fazladan 100 dolar harcamak isteyip istemediğinizi gerçekten zevkinize göre. Yerleşik bir Asistan Düğmesi vardır ve bir web sayfasındaki bir öğeyi daire gibi yapmak ve web üzerinde otomatik olarak arama yapmanızı sağlar. Böylece, sanatsal yeteneğiniz ilkokulda parmak boyaları sırasında zirveye çıksa bile, orada işlevsellik var

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı