SEO

Google Meta Description Güncellemesi

Google Meta Description Güncellemesi

Google‘nin daha kısa bir süre önce güncellemiş olduğu ve 320 karaktere kadar yükselttiği açıklama alanını güncellemeye ve 130 karaktere kadar düşürmeye başladığı görülüyor. Henüz bu düzenleme ile ilgili resmi bir açıklama gelmese de Google arama sonuçlarında bu güncellemenin uygulandığı görülmekte

Google Meta Description Güncellemesi Yaptı

Google Yeni Arama Uygulamalarını Test Ediyor

Bilindiği gibi çoğu özelliği kullanıcılara açmadan önce kendi ekibi tarafından test eden ve bu testler sonucunda kullanıcıya doğrudan yansıtan Google, artık kullanıcıların reaksiyonlarına göre hareket etmeye karar vermiş görülüyor. Uygulamak istedikleri değişiklikleri öncelikler kullanıcılar üzerinde deneyerek gelen demografi sonuçlarına göre işleme almaya başladı. Son yapmış olduğu değişiklikleri hiç bir sosyal mecrada duyurmadan direk kullanıma alan ve gelecek sonuçlara göre kullanımda kalmasını düşündükleri;  “meta description” değişikliği kafalarda soru işareti yaratmaya şimdiden başlamış görünüyor.

SEO Kriterlerine Güncelleme Gelecek mi?

Algoritma güncellemelerini rutin aralıklarla yapmaya başlayan ve bir sonra ki güncellemenin Haziran ayında yapılması beklenen, algoritma güncellemesini yaptıkları “açıklama kısmını 130 karaktere düşürmeleri” algoritma güncellemesinin bu ay sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. SEO uzmanları tarafından endişe yaratan bu gelişme karşısın da bizde gelecek değişiklikleri merakla bekliyor olacağız.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı