Teknoloji

Google APP alan adı hizmete girdi!

Google APP alan adı hizmete girdi!

Uzun süredir bu proje üzerinde çalışan ve milyonlarca dolar harcama yapan Google APP alan adı hizmetini devreye aldı. İlk günden Global markalar ve popüler alan adları tükenirken ilk 3 harfli tüm domainler tamamen tükenmiş durumda. Yaklaşık 60 – 80 TL arasında satılan alan adını uygulama geliştiricileri ve yazılımcılar için ön plana sürdü. Alan adının kullanılması için SSL sertifikasını şart koşan Google sertifika kurulmadan alan adını kullanmayı engelliyor.

.app SEO etkisi var mı?

Şuan için her hangi bir şey söylemek zor ancak uygulama yapımcısı ve geliştiricisi iseniz app alan adlarının sizin için ilerleyen zamanlarda tam bir avantaj olduğunu söyleyebiliriz. İlk 10 sene içerisinde kullanımını ‘com’ ‘net’ ‘org’ alan adlarına rakip olacağı düşünülür iken mobil kullanımın artması ile bilgisayarların tarih olacağı ön görülebilir. Google bunu ön görerek bu adımı attığını tahmin ediyoruz. Bir çok blogger google app alan adı uzantılı alan adlarını alırken ilerleyen günlerde bu değişimleri muhakkak göreceğiz.

 

.app Google Öncelik Tanıyacak mı?

Bu konu insanların kafasında soru işaretleri bırakırken bu alan adı uzantılarına bir öncelik yapmayacağını kesin gözüyle bakabiliriz.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı