Genel Blog

Google Adsense Güncellemesi

Google kaliteyi arttırmak amacı ile bir takım güncellemelere devam ederken, en büyük güncellemeyi "adsense" hesaplarında yaptı.

Google Adsense Güncellemesi

Son zamanlarda bir takım güncellemeler yapan ve bu işin tekeli olduğunu iliklerimize kadar hissetmemizi sağlayarak aslında ne kadarda yanlış yaptığımızın farkına varmaya başladık.
Adsense güncellemesinde 5 ay ve sonraki süre boyunca kullanılmayan hesapların kapanması için bir güncelleme yaptığını hepimiz biliyoruz. Son güncelleme ise 1 onay = 1 site anlamına gelmektedir.

Adsense Politika Değişikliği

Yeni güncelleme ile birlikte bir takım kısıtlamalar geldi ve en büyük kısıtlama ise verilen her onayın sadece 1 site için geçerli olduğunu görmekteyiz. Yani ihsankeskin.com için başvuru yaptığınızda ve hesabınız onaylandığında, reklam kodunuzu sadece ihsankeskin.com için kullanabilirsiniz. Farklı bir siteye eklediğiniz reklam kodu boş olarak gözükecek ve o site için adsense‘nin siteler kısmından yeni bir başvuru yaparak o site için onay isteyebileceksiniz.

Daha önce ret edildiyseniz onaylı hesaplar artık sizin için bir avantaj kabul edilmeyecek ve tekrar onay almanız için gerekli şartları yerine getirmek zorunda kalacaksınız. Şuan için daha önce oluşturulmuş hesapların tamamı etkilenmese bile eski hesaplarında bu durumdan etkilendiği görülmektedir.

Adsense nasıl alınır

Web sitenizde reklam yayınlayarak para kazanmak istiyorsanız ilk başvurduğunuz reklam platformu kesinlikle adsense’dir.
Peki bu adsense’yi almak eskisi kadar kolay mı?
Google Adsense Güncellemesi sonrasında yayıncıların kalitesini artırmak amacı ile bir takım çalışmaların yürütüldüğünü ve daha faydalı web sitelerin bu kampanyaya dahil edileceğini gördük. Tüm politika şartlarını yerine getirmeden artık hesap için onay alamayacaksınız.

Google Adsense Güncellemesi ile birlikte daha kolay hesap onayı almak için;

  • Web sitenize özgün içerikler ekleyin
  • Kullanıcı dostu içerikler oluşturmaya çalışın
  • Görselleri canlı ve yerinde kullanmaya özen gösterin
  • Arama motoru yerine kullanıcı odaklı içerikler yayınlayın

 

Yukarıda bahsedilen gereklilikleri yerine getirdiğinizde muhtemelen hesabınız için onay alabilecek duruma gelmiş sayılacaksınız.

 

Adsense hesabı almakta zorlanıyorsanız hemen iletişim bölümünden bize ulaşın! Sizin için hesap alma işlemini hızlandırabilir ve kolaylaştırabiliriz.
Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir yorum

  1. Hello! I’ve been following your blog for a while now and finally
    got the bravery to go ahead and give you a shout out from Lubbock Texas!

    Just wanted to say keep up the good job!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı