SEO

En Değerli SEO Kriterleri 2018

En Değerli SEO Kriterleri 2018

SEO‘nun 2018’de artarak devam edeceği ve bunların arasında en önemli çalışmaların mobil cihazların kullanımına yönelik olacağını artık hepimiz biliyoruz. Arama Motoru Aracına göre, çevrim içi aramaların %60’ı mobil cihazlardan gelmektedir. Bunun SEO için anlamı, web sayfalarının mobil uyumlu olması veya önemli trafik kaybının olmamasıdır.

Sesli Aramaların SEO’ya etkisi

En büyük değer olduğuna asla inanmadığım bir başka önemli nokta da, Alexa ve Siri gibi cihazlarla yapılan sesli arama sorgularının artması. İnternette bilgi bulmak için birincil bir yöntem haline getirilmiştir gösterilmektedir.

Google, gençlerin %55’inin ve yetişkinlerin %40’ının Google uygulamasında her gün sesli arama kullandığını bildiriyor. Ses tanıma yoluyla sorular soran kişiler genellikle hızlı, kısa ve basit bir cevap ister. Bunun işletmeler için anlamı nedir? Örneğin, belirli bir sektörde arama yapan tüketicilerin, örneğin mağaza saatleri veya konumlarıyla ilgili sorulara hızlı cevaplar vermesini isteyecekleri soru türlerini düşünmeleri gerekmektedir. Son olarak, Google’ın sahte haberlere ters düştüğünü tartışmak istiyorum.

Google, yetkilendirilmemiş siteleri ayırmak için algoritmaların da değişiklik yaptı ve sahte haberleri teşvik eden yayıncıları yasakladı. Bu gerçekten oldukça popüler ve sadece yüksek kaliteli, iyi niyetli içeriğin 2018’de uçacağını gösteriyor.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Ayrıca bu yazımı okuyabilirsiniz.

Close
Close