SEO

Anahtar Kelime Sıralamasını Kontrol Etmek için Mükemmel 5 Site

SEO'nun temel öğelerinden biri, doğru anahtar kelimeyi seçerek onları aramada anahtar kelime konumunu ve sıralamasını yapmaktır.

SEO’nun temel öğelerinden biri, doğru anahtar kelimeyi seçerek onları aramada anahtar kelime konumunu ve sıralamasını yapmaktır.

bir blog yazarı veya SEO uzmanı için hedef anahtar kelimeler için Google anahtar kelime sıralamasını kontrol etmelidir. Blogcuların ve web sitesi yöneticilerinin yaptığı en yaygın hatalardan biri, herhangi bir anahtar kelimeyi hedeflemeden yazılar yazmaları ve yayınlamalarıdır .

SEMRUSH veya kullanmak istediğiniz anahtar kelimeleri bulmak için Google anahtar kelime arama aracı gibi bir anahtar kelime araştırma aracı kullanmak sadece 10-15 dakika sürer. Bunu başarmak için bu araçlardan faydalandığınızdan emin olun çok önemli adım!

Hedef anahtar kelimelerinizi kullanarak SEO için optimize edilmiş bir yazı yazmayı tamamladığınızda, bir sonraki görev, arama motoru sıralamalarını takip etmek ve uygun bağlantı metni ile geri bağlantılar oluşturmaya devam etmektir.

** Yine, doğru anahtar kelime seçimi, Google’ın arama motorunda daha iyi bir sıralama elde etmede rol oynayan başlıca faktörlerden biridir.

Her blog kullanıcısı, kullanıcıların en çok aradığı anahtar kelimeleri, özellikle de web sitenizin arama sonuçlarının ilk birkaç sayfasından birinde görünmesine yardımcı olacak anahtar kelimeleri kullanmayı hedeflemelidir.

Sayfa içi SEO’yu başarılı bir şekilde tamamlarsanız, ilk 50 arama sonucunda görünmeniz çok iyi bir olasılıktır.

SEO’nuzu geliştirmek için, anahtar kelimelerinizi doğru bir şekilde yönetmeniz gerekir. Böylece, belirli bir alan için hangi anahtar kelimelerin güçlü olduğunu ve hangilerinin bulunmadığını öğrenebilirsiniz. Bu bilgi, en güçlü anahtar kelimeleri kullanmaya çalışmanızı sağlar, böylece Google’da ve diğer arama motorlarında daha iyi bir sıralama elde etme olasılığınızı artırır.

Bu hedefe ulaşmak için, 100’ün arama sonuçları ve sayfalarını manuel olarak kullanmadan, belirli bir anahtar kelimenin Google’ın arama sonuçlarında nerede olduğunu gösteren bir araca ihtiyacınız vardır.

Bunu yapmanıza yardımcı olmak için, Google’da hedef anahtar kelime konumunuzu kontrol etmek için bazı mükemmel ücretsiz çevrimiçi araçların bir listesini derledik.

5 Faydalı Google Pozisyon Denetleyicisi Araçları:

  1. SEMrush
  2. Ahrefs
  3. SERPWatcher
  4. Google Rank Denetleyicisi
  5. SERP’nin Anahtar Kelime Sıralaması kontrolü
  6. SEOCentro Rank Checker

1. SEMrush

"

SEMrush, bu listede yer alan en sevdiğim araçtır ve anahtar kelime kontrolü için eksiksiz bir çözümdür.

Web sitesi URL’nizi veya bir blog yayınının bağımsız URL’sini girebilirsiniz. Bu, şu anda hangi sıraladığınızı gösteren anahtar kelimeleri gösterir. Daha sonra, anahtar kelime rekabetini ve diğer ayrıntıları kontrol etmek için sonuç anahtar kelimelerini tıklayabilirsiniz.

Google’ı destekliyor (Google Coğrafi hedef bölgenize göre Google Arama’yı seçebilirsiniz) ve Bing.

SEMrush, kullanımı kolay profesyonel bir yazılımdır ve abone olmak isteyip istemediğinize karar vermeden önce birkaç hafta boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

Genel olarak SEMRUSH, arama motorlarındaki anahtar kelimelerin konumunu kontrol etmek için harika bir araçtır.

2. Ahrefs

"

SEMrush’tan oldukça memnunum, ama eğer onu başka bir şeyle değiştirmek zorunda kalırsam, bu Ahrefs olacaktır.

Bu, tonlarca harika özellik ile dolu. Bu otomatik olarak web sitenizin hangi sıralamaya göre sıralandığını algılar ve ülkeye göre sıralama belirtebilirsiniz.

Ahrefs’e göz atın

3. SERPWatcher

Harika çalışan ve harika bir kullanıcı arayüzü sunan Mangools tarafından sunulan büyük bir SEO araçları hayranıyım. SERPWatcher, herhangi bir alan adı için anahtar kelime konumunu izlemenizi sağlayan en son eklentidir. Coğrafi konum ve cihaza göre anahtar kelime konumunu koruyabilirsiniz.

"

Daha fazla anahtar kelimeyi izlemek için ücretli planlarından birini alabilirsiniz. Fiyatlandırma, ödenen araçların altında en makul olanıdır ve cebinize mükemmel şekilde uyacaktır.

SerpWatcher’a Katılın

4. Google Rank Denetleyicisi

Google Rank Checker, kullanıcıların Google arama motoru sonuçlarında anahtar kelime konumlandırmasını izlemelerine yardımcı olan mükemmel bir ücretsiz çevrimiçi hizmet aracıdır.

Bu hizmeti kullanabilmek için, yalnızca alan adı ile birlikte aramak istediğiniz anahtar kelimeyi girin ve size o Google anahtar kelimesinin konumunu Google’da gösterecektir.

Bu kadar kolay.

"

Google Rank Denetleyicisi’ne göz atın

5. SERP’nin Anahtar Kelime Sıralaması kontrolü

Bu, arama motoru konumundan daha fazlasını gösteren bir başka popüler ücretsiz Anahtar kelime sıra denetleyicisi aracıdır. Arama motoru sıralaması ile birlikte, herhangi bir anahtar kelime veya kelime öbeği için TBM ve arama hacmi verilerini de gösterir.

"

Anahtar kelime sıralamasını kontrol ederken, arama motoru konumunu ve ayrıca masaüstü veya mobil cihazı seçebilirsiniz. Bu araç bir veya daha fazla Anahtar kelime sıralamasını kontrol etmek için boşta.

SERP’in Sıralayıcısı’na göz atın

Bonus: 6. SEOCentro Rank Checker

SEOCentro, bugüne kadar bulduğum en iyi anahtar kelime kontrol araçlarından biridir.

Rank Checker ile, birden fazla arama motorunda belirli anahtar kelimelerin performansını Google, Yahoo, Bing vb. arama motorları, anahtar kelime geçmişi ile birlikte.

"

SEOCentro Rank Checker’a göz atın

Anahtar Kelime Puanınızı Kontrol Edin

Bu listedeki tüm anahtar kelime sıra kontrol araçları arasında, SEMrush, Google ve Bing aramalarındaki anahtar kelime konumlarını kontrol etmek için en iyi tercihim . Ayrıca, bir geri bağlantı denetleyicisi, tam site denetimi ve diğer birkaç harika şeyler gibi diğer özellikleri de sunduğundan emin olabilirsiniz.

Sizin için iyi çalışan başka bir anahtar kelime konumlandırma aracı kullanıyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünden bizi haberdar edin.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı