Wordpress

All In One SEO Pack ayarları ve kurulumu

Wordpress SEO eklentisi olan All in One SEO eklentisinin kullanımını ve ayarlarını sizin için anlattık.

All In One SEO Pack ayarları ve kurulumu

Herkesin bildiği gibi en çok kullanılan SEO eklentisi olarak bilinen All In One SEO 2018 Ayarları i aslında ne kadar yanlış kullandığımızı gösteren bir anlatım hazırladım. Bu eklentinin bir çok ayarını internet ortamından araştırarak yapılanların ne kadar da yanlış olduğunu kanıtlar niteliğinde.

Gelin bu eklentinin kullanımını beraber inceleyelim.

Adım 1 :

All In One SEO Pack kurulumunu yaptınız eklentiye tıkladınız ve bu ekrana denk geldiniz. Bakalım bu ekranda ne yapmamız gerekliymiş açıklamaları ile birlikte inceleyelim.

Hepsi bir arada
All in On Seo Ayarları Anlatımı 1.

Adım 2 :

Bir alt kısmında yer alan seçeneklerin nasıl olması gerektiğini inceleyelim. Bir önceki ayarlara bakarsanız orijinal başlığın yerine kullan seçeneğini kapalı tutmuştuk, çünkü bu ayarı uyguladığımız da aynı işlem yerine geçmektedir. Diğer seçeneği işaretleyerek doldurmuş olsaydık tüm sayfalar için aynı başlık ve sayfa açıklaması kullanılacaktı ki bu çok saçma olur.

Hepsi açık 2. ekran
All in On Seo Ayarları Anlatımı 2.
Adım 3 :

Gerekli olan bir diğer anlatıma geçelim kafamızda bu eklenti ile ilgili soru işaretleri kalmasın. Başlıkları biçimlendir diye bir ekran gördüğünüzde o ekrana dokunmadan ilerleyebilirsiniz. Varsayılan ayarlar olması gerektiği gibidir. Alt resimde bulunan ayarları eğer her yazı ve sayfa için özel SEO işlemi yapmak istiyorsanız işaretleyiniz örnek olarak : Her yazı için, her yazı için özel açıklama girmek için bunu etkinleştirebilirsiniz. Ben gördüğünüz gibi sayfalarım ve yazılarım için özellikle bu işlemi aktif olarak kullanıyorum. Bunun sizlere artısı doğru şekilde kullandığınız da rakiplerinizi nakavt etmeye 3 adım daha yaklaştıracaktır.

Hepsi açık 3. ekran
All in On Seo Ayarları Anlatımı 3.
Adım 4 :

Önemli bir adımı daha hatırlatalım Google Plus kimliğinizi web siteniz ile bağdaştırmanız sizlere rakiplerinize göre müthiş derecede üstünlük sağlamanız konusunda destek olacaktır. Alt kısımda bulunan resimde gördüğünüz ayarları bire bir uygulamanızı tavsiye ederim Analytics ID güvenlik gerekçesiyle sildim ancak siz o kısmı da muhakkak doldurmalısınız.

All in on seo 4. Ekran
All in On Seo Ayarları Anlatımı 4.
Adım 5 :

Ve geldik en önemli kısıma noindexnofollow etiketlerinin nerelerde kullanılması gerektiğine. Bu özelliklerin google algoritmaları her değiştiğinde bir adım daha ön plana çıkması şaşılası bir durum değil. Son günlerde sıkça duyduğunuz sitemap.xml hatalarısitemap.xml uyarıları algoritmaların değişimi sonrasında yoast seo uygulamasının kilitlenmesine sebep olmuştur. Peki biz All In One SEO Pack ile bu uyarı ve hatalardan nasıl kurtuluyoruz gelin ayarları nasıl yaptığımıza göz atalım.

Hepsi açık 5. ekran
All in On Seo Ayarları Anlatımı 5.

Gördüğünüz gibi biz bu uyarı ve hataları bu şekilde atlatıyoruz ancak sitenizin gereksiz indexleri duruyor ve bu indexleri kaldırmak istiyorsanız bunun için Search Console kullanmanız ve URL’leri tek tek kaldırmanız gerekmektedir. Gereksiz URL indexlerinizi kontrol etmek için  site:ihsankeskin.com google’ye yazarak tüm indexlerinizi görebilirsiniz.

 

Gelecek yıllarda WordPress kullanımı internet çapında %85’lere ulaşacaktır. İhsan KESKİN

 

 

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı