Teknoloji

2019’a Girmeden Önce; Teknolojide geçen hafta

Yılın sonuna yaklaştık, yani 2018 “en iyi” liste interneti ele geçiriyor.

Teknolojide geçen hafta

Yılın sonuna yaklaştık, yani 2018 “en iyi” liste interneti ele geçiriyor. Geçtiğimiz hafta, yılın en yenilikçi ürün ve projelerinin 100’ünü anlatan Yıllık Yenilikler Listesi’mizi kullanıma sunduk. Dünyanın en hızlı uzayından, her şeyden kurtulabilecek yapışkan notlara kadar her şeyi kapsar. Ancak, bu geçen hafta teknoloji dünyasında gerçekleşen tek ilginç şey değildi. Teknolojide geçen hafta Ev sahibinize, Black Friday Instant Pot anlaşmalarında Aralık ayını kiraladığınızı nasıl anlatacağınızı anlamaya çalışırken kaçırdığınız şey. İşte sizin için sırayla Teknolojide geçen hafta

Marriott hack, 500 milyon davetliydi

Marriott şemsiyesi altında çalışan birçok otelden birinde kalıyorsanız, kişisel bilgilerinizin yanlış kişilerin eline geçmesiyle ilgili bir değişiklik var. Verilerin önbelleği, isimler, doğumlar, seyahat tarihleri ​​ve hatta pasaport numaraları gibi her türlü bilgiyi içerir. Bu, kendi özel komplikasyonlarıyla birlikte gelir.

İhtisas kazandığınızı ve yardım istediğini bilen bisiklet kaskı yaptı

Apple’ın en son İzlenmesi, bir döküntüyü aldığınızda ve yetkilileri aradığınızda bunu söyleyebilir. Şimdi, Uzmanlaşmış benzer teknoloji ile bir bisiklet kaskı vardır. Kapak doğrudan yetkilileri aramaz, bunun yerine bir batık algıladığında telefonunuza bir sinyal gönderir. Telefon bir uyarı verir ve eğer cevap vermezseniz hemen acil durum irtibatınıza ulaşır. Kışın veya bir bisikletin yanına her gittiklerinde GTA’da oldukları gibi sürdüğünüz bir şehirde bisiklet sürmeye giderseniz bu kullanışlı bir araçtır.

Birçok kişi Ariana Grande’nin yeni müzik videosunu izledi

Pop yıldızı Ariana Grande, şarkıyı Cuma günü yayınlanan “teşekkürler, sonraki” video için yayınladı ve 825.000 kişi YouTube’daki ilk akışı izledi. Buzzfeed’den gelen çocukların 2016’da bir karpuz etrafında lastik bantlar koyduğu ve 807.000 kişinin oturumu izlemek için oturduğu zamana rakip olan bir numara.

DJI yeni bir süper kararlı fotoğraf makinesini duyurdu

Yeni DJI Osmo Pocket, etrafta dolaşırken videoyu sabit tutmak için tam üç eksenli bir gimbal üzerinde küçük bir 4K kameradır. YouTubers ve diğer web kaydedicileri için tasarlanan gizmo’nun yüz izleme özelliği var. Şimdi inceliyorum, ancak şimdiye kadar beni hayal kırıklığına uğratan ünlü bir internet videosu haline getirmedi.

Google Pixel Slate’i inceledik

Google, Google Play Store’daki uygulamaların yanı sıra düzenli web uygulamaları çalıştıran bir Chrome OS tableti oluşturdu; buna Pixel Slate adı verilir. Çok güzel bir donanım parçası, ancak dizüstü bilgisayar fiyat etiketi için haklı göstermeyi zorlaştıran bazı tuhaflıklar var. İncelemenin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Instagram bir “yakın arkadaş” kategorisi ekledi

Bazen bu aptal fotoğraf ya da anlamsız selfie, Instagram takipçilerinin tüm listesinin üzerine çekmek istemezsiniz. Sonuç olarak, bazı kullanıcılar özellikle yakın arkadaşlara adanmış alternatif hesaplar oluşturuyor. Artık Instagram, her birini tek tek seçmek zorunda kalmadan, önceden kişiselleştirilmiş bir içerik grubuna kişisel içerik göndermenize izin veren bir “yakın arkadaş” özelliğini kullanıma sunmuştur. Kulağa yararlı geliyor, ama aynı zamanda kullanıcılara arkadaş listesini sizin sevginiz için bir Açlık Oyununa çevirmelerini isteyen korkunç MySpace Top 8’in acı veren anılarını çağrıştırıyor.

Gelecek yıl Starbucks Wi-Fi’da p*rn* izleyemeyeceksiniz

Şu anda, Starbucks’ta porno izlemenin teknik olarak mümkün değil. Ancak, ücretsiz Wi-Fi ağında yetişkinlere uygun içeriğin kaldırılmasını engellemek için kahve zincirinin interneti üzerinde filtre yoktur. Bununla birlikte, şirket, sabah içkisini yudumlarken insanların nüansa göz atmasını engelleyecek bir yazılım çözümü uyguladığı zaman, bu durum değişecek.

Yerleşik Alexa ile Büyük Ağız Basını alabilirsiniz

Bu gerçekleşmeye mahkumdu, ama şimdi duvarınıza asılan ve şarkıya takılı olan balıklardan birini elde edebileceksiniz. Yorgun ve açık, ve sadece yılda bir kez gördüğünüz ve Jimmy Buffett’ı endişe verici sayıda kez gördüğünüz akrabalarınız, bu tatil sezonunda sizlere bir hediye hediye edecek. İç Çekme.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

İhsan KESKİN

Merhaba! İnternet dünyasında araştırmaya meraklı bir şekilde dolanıyorum. IT Manager olarak aktif olarak çalışmaktayım ve hobi olarak SEO Uzmanlığı ve Dijital pazarlama ile ilgileniyorum. Yazılarımı ve araştırmalarımı takip ettikçe keyif alacağınıza eminim.

Benzer makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı